Кохання

30 ознак людей эмпатов. Емпатія це дар заслужений в минулих життях.

Емпатію вивчали на початку минулого століття, і перше наукове визначення їй придумав американський психолог Едвард Титченер, який переклав термін «Einfühlung» («відчуття») з німецької мови на англійську як «empathy», за аналогією з англійським словом «sympathy». Термін же «Einfühlung», вперше з’явився в роботі філософа Роберта Фішера «Оптичне почуття форми: внесок в естетику» в 1873 році. На буденному рівні емпатією стали називати сильне почуття співпереживання іншій істоті, при якому його почуття і емоції сприймаються як свої власні.

Детальним вивченням феномена займався в свій час і психоаналітик Зігмунд Фрейд. Що таке «емпатія» в психології вперше визначив саме він у 1905 році: «Ми враховуємо психічний стан пацієнта, ставимо себе в цей стан і намагаємося зрозуміти його, порівнюючи його зі своїм власним»

Також цим питанням задавався і біолог Марк Бекофф, який вважав, що емпатію використовують не тільки люди, але і вовки для ефективного захисту території та спілкування між членами зграї.

Психіатр і автор книги «Наука про емпатії і эмпатах» Джудіт Орлофф говорить ще про чотирьох можливих пояснень емпатії. Одне з них – наша здатність до синестезії. Іноді наші почуття як би сдваиваются, і, приміром, слухаючи Шопена, ми бачимо певні кольори або відчуваємо запахи. Те ж саме відбувається з сприйняттям стану іншої людини: ми бачимо, як він плаче, згадуємо, з-за чого колись плакали самі, і на очі навертаються сльози.

Карл Ренсом Роджерс – американський професор психології і один з творців і лідерів гуманістичної психології (поряд з Абрахамом Маслоу) вважає емпатію не станом, а процесом – процесом зчитування стану іншої людини.

Я згодна з ним, і я б ще додала, що емпатія – це процес зчитування не тільки стану іншої людини, але і будь-якого іншого живої істоти, почуття або стан якого ми можемо ідентифікувати. Тварин, наприклад, я відчуваю дуже добре, так само як і людей, відчуваю рослини і риб часом навіть.

У 1959 р. Хайнц Кохут – американський психоаналітик, засновник одного із сучасних напрямків у психоаналізі – селф-психології, почав писати у своїх статтях про емпатії, а більш пізньої статті – 1971 року він визначає емпатію так: “Емпатія – це спосіб пізнання, при якому людина особливим чином налаштований на сприйняття складних психологічних конфігурацій. . . “

Далай-лама XIV каже: «Емпатія– це найдорогоцінніше вміння людини». Емпатія і співчуття – основа буддійської філософії.

Що стосується самого раннього походження слова емпатія, то вона бере свої корені з Стародавньої Греції. Згідно Вікіпедії Емпатія ( грец. ἐν – «в» + грец. πάθος – «пристрасть», «страждання», «почуття»)– свідоме співпереживання поточного емоційного стану іншої людини без втрати відчуття походження цього переживання.

Грецьке ἐν означає прийменник «в», а отже, емпатія розкриває широту душі в умінні зрозуміти і уявити, що переживає хтось інший, при цьому не обов’язково відчуваючи схожі почуття.

Збираючи по крихтах інформацію про эмпатах на різних ресурсах і в різних джерелах я знайшла 6 різних класифікацій, які перегукуються між собою за змістом і змістом, автора цієї класифікації я так і не знайшла, знаю тільки що вона має англомовне походження і перекладена на російську мову.

Ось власне і вона, називається:

“30 TRAITS OF THE EMPATHS”, що в перекладі – “30 найбільш загальних рис, характерних для эмпатов”

 1. Знання. Емпаті просто знають, без жодних слів. Це знання виходить далеко за межі інтуїції чи інстинктивних відчуттів.
 2. Знаходження у громадських місцях може викликати відчуття пригніченості. У таких місцях, як торгові центри, супермаркети чи стадіони, де одночасно перебуває велика кількість людей, емпати можуть перенасититися негативними емоціями, що виходять від інших.
 3. Почуття і емоції інших вони сприймають як свої власні. Одні емпати відчувають на невеликому відстані від себе, інші можуть відчути переживання інших людей за багато кілометрів.
 4. Спостерігати насильство і жорстокість потелевізору для емпатів нестерпно, у них відразу псується настрій. Таким чином, вони змушені, зрештою, зовсім припинити дивитися телевізор і читати новинні газети.
 5. Емпаті знають, коли їх співрозмовник знімає нечесний або намагається ухилитись відповіді. У відношенні близьких людей це може викликати хворобливі відчуття.
 6. З великого співпереживання до недуг та симптомів захворювань інших людей, емпати можуть перейняти їх фізичні симптоми собі (простудні захворювання, болі в тілі, різні інфекції).
 7. Порушення травлення та проблеми з попереком. Чакра сонячного сплетення знаходиться біля ділянці живота і, як відомо, є центром емоцій.
 8. Надмірний вхідний потік емоцій інших людей може значно послабити чакру і спровокувати певні недуги, пов’язані, наприклад, зваренням.
 9. Емпатії завжди виглядають аутсайдерами. Страждають люди на емоційні болі привертають увагу і співчуття емпатів.
 10. Емпатії швидко можуть стати «звалищем» чужих питань і проблем, особливо якщо вони приймають їх як свої власні. Інші люди будуть хотіти перекласти свої проблеми на плечі емпатів, хай навіть вони не знайомі.
 11. Постійна втома. Емпаті частина відчувають висушування енергії, як від енергетичних вампірів, так і від того, що звалюють на себе занадто багато чужих проблем, внаслідок чого не може допомогти навіть сон. У багатьох діагностується міалгічний енцефаломієліт (синдром хронічної втоми).
 12. Поява шкідливих звичок. Алкоголь, секс, наркотики – лише деякі із залежностей, яким емпати можуть бути піддані у спробах блокувати потік чужих емоцій та енергій. Це є однією з форм самозахисту.
 13. Хоча багато емпатів хотіли б виліковувати людей, тим не менш, вони відмовляються від цього після навчання та підготовки (навіть якщо у них є до цього вроджена здатність). Причина полягає в тому, що вони намагаються охопити одразу всі й захаращують на себе занадто багато.
 14. Емпатії виключно творчі особистості прагнуть висловити свої емоції за допомогою танців, співу чи малювання.
 15. Емпати відчувають велику любов до природи і тварин.
 16. Потреба водночестві. Якщо емпати не виділятимуть певний вільний час собі, вони можуть зійти сума.
 17. Емпатам може швидко щось набриднути або відвернути увагу, якщо немає стимулу. Робота, школа, домашня життя повинна бути цікавою і насиченою, інакше емпат легко може замріятися чимось.
 18. Емпати вважають неприйнятним робити те, що не подобається. Відчуттям така життя здається їм помилковою. Не слід змушувати емпату щось зробити через почуття провини чи обов’язки. Це лише зробити їх більш нещасними, але результату не приведе. Емпату необхідно зацікавити у роботі. Саме з цієї причини багатьом емпатам повісили ярлик льодових людей, не розуміючи суті того, що рухає ними.
 19. Постійне прагнення кистині та справедливості.
 20. Постійний пошук відповідей знань. Не знайшовши відповідей на запитання, емпати можуть сильно засмутитися. Якщо вони вже володіють якоюсь інформацією, прагнуть знайти їй підтвердження. Зворотною стороною є інформаційний надлишок.
 21. Любов до пригод, свободу та подорожі – вони вільні душі.
 22. Емпати відчувають неприязнь до безладдя і відчувають себе в ньому заблокованими.
 23. Емпати люблять мріяти, дивитися в космос протягом багатьох годин занурюючись у свій внутрішній світ і бути від цього безмежно щасливими.
 24. Емпати вважають установлений порядок, правила чи контроль свого роду в’язницею для душі. Все, що обмежує їх свободу думки та пересування, позначається досить гнітюче.
 25. Емпати схильні набирати лишню вагу без жодного переїдання. Це є свого роду захистом від негативного впливу ззовні.
 26. Емпати відмінні слухачі. Вони не говорять багато про себе, при цьому люблять вчитися, знати про інших і справді допомагати і співпереживати їм.
 27. Емпати нетерпимі до проявів нарцисизму інших людей. Будучи досить-таки толерантними, емпатам не подушніше перебувати навколо його центричних самозакоханих людей, які навіть не вважають за необхідні вислухати інші точки зору, крім своїх власних.
 28. Емпаті здатні відчувати дні тижня. Вони вловлюють колективний настрій і можуть відчувати, коли попереду вихідні (п’ятниця), а коли важкі робочі будні (вечір неділі, понеділок та вівторок).
 29. Емпати не приймають рішень придбати старовинні вживані речі, оскільки ті несуть у собі енергію колишніх власників. Емпатії воліють купити абсолютно новий автомобіль або тільки що побудований будинок, які ще не мають залишкової енергії
 30. Емпаті здатні відчувати енергію їжі. Багатьом емпатам може не понравитися їсти м’ясо тварини, рибу чи птицю, тому що вони вловлюють колівання тварини (особливо якщо сильно постраждало), навіть якщо їм подобається смак.
 31. Емпати можуть справляти враження свавільних, засмішливих, що знаходяться віддалік від інших людей. Залежно від того, як відчувають собі емпати, вони будуть показувати світові ті чи інші особи. Вони можуть бути схильні до змін настрою і, якщо напередодні ввібрали в собі дуже багато негативної енергії, будуть здаватися тихими та нетовариськими, навіть несчастними. Емпати терпіти не можуть симулювати щастя і ліпити штучну посмішку наявності, коли їм сумно. Подібна обов’язок (наприклад, робота в сфері послуг) тільки додає їм ще більше страждань і викликає бажання сховатися від усіх найближчим камінням.

На завершення цієї статті додам, що я проводила дослідження та опитування людей які є эмпатами, і виявила дуже дивну річ – багато з них згадують спалахами свої попередні втілення в інших Світах і на інших планетах. Тому я вважаю емпатію даром, принесеним з інших світів в дар землянам для чого – про це можна почитати тут , а також в тій статті ви знайдете інформацію про місії эмпатов на Землі і надихаючу історію від дівчини эмпата.