Садівникам

5 рослин, які перетворять осінній сад

В кінці сезону дачні ділянки набувають сумний вигляд. Щоб ваш сад до самих холодів не втрачав декоративність, варто висадити в ньому поздноцветущие культури. Навіть на тлі дощів і похмурої погоди ці рослини виглядають чарівно.

Хризантема садова (корейська)

Осінній квітка лідирує в низці сезонних рослин, вражаючи різноманітністю сортів, тривалим періодом цвітіння і невибагливістю у догляді. У російському кліматі найбільш затребувані дрібноквіткові різновиди корейської хризантеми.

Ця садова культура стійко переносить примхи природи. На відміну від крупноквіткової індійської (оранжерейній) хризантеми її успішно культивують у відкритому грунті середньої смуги. Для благополучної зимівлі рослині досить легкого укриття.

У сприятливих умовах корейська хризантема цвіте до заморозків.

Седум (Очиток видний)

Компактний садовий сукулент – незамінний рослина для оформлення бордюрів, альпійських гірок, рабаток, кам’янистих садів. Невибагливий багаторічник відчуває себе комфортно в будь-якому грунті.

Головна умова для нормальної вегетації і пишного цвітіння седума – хороше освітлення і відсутність застою вологи (убогий полив).

Період цвітіння починається в кінці серпня – початку вересня і триває до самих холодів. Високорослі різновиди очитку, придатні для зрізання, довго зберігають свіжість, стоячи у воді.

Айстра багаторічна

Серед великої різноманітності багаторічних айстр найбільш популярна віргінська, що налічує більше тисячі сортів. Рослина формує кущі висотою від 50 до 150 см. Діаметр розкритих бутонів, зібраних у суцвіття, досягає до 5 див.

Віргінська астра не вимоглива до складу грунту, стійко переносить незначні заморозки (до -5 °С) і не потребує зимовому укритті.

Період її цвітіння припадає на початок осені, з-за чого рослина в народі отримало назву «сентябринка».

Гайлардия

Невибаглива багаторічна культура відчуває себе комфортно в будь-якому куточку саду. Великі яскраві квітки, що нагадують за формою ромашку, доходять в діаметрі до 12 див. Трав’яниста рослина, що досягає у висоту 1 м, потребує опори і підв’язки.

Посухостійка культура легко розмножується розсадою та насінням. Її цвітіння триває кілька місяців поспіль. Для того щоб гайлардия не поширювалася самосівом, зів’ялі бутони необхідно вчасно видаляти. До того ж ця процедура подовжує період цвітіння і надає кущах охайний, доглянутий вигляд.

Солідаго (Золотушник гібридний)

У дикій природі багаторічна рослина швидко поширюється самосівом і за короткий час захоплює великі території. Цьому сприяє потужне кореневище золотушника і величезна кількість визріваючих насіння на кожному кущі.

У приватних садах висаджують гібридні види солідаго, які мають компактні форми. Однак якщо рослина не обмежувати, воно стане заглушати сусідні посадки. У кожній пухнастою волоті міститься кілька тисяч дрібних насіння, які потрібно вчасно видаляти. Для розмноження можна використовувати метод живцювання або ділення куща.

Невибагливий трав’янистий чагарник добре розвивається як у півтіні так і на сонці. При цьому золотарник може рости на одному місці близько 10 років. Період цвітіння починається в кінці літа і закінчується пізньої осені.

Сезонне в’янення природи неможливо зупинити. Однак можна внести корективи в цей незворотний процес. Яскраві квіти багаторічних рослин допоможуть перетворити сад і розвіяти осінню смуток.