Діти

Дітям з СДУГ допоможуть фрукти і овочі, нове дослідження

Ось вагома причина для дітей з синдромом дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ) є більше фруктів і овочів: нове дослідження припускає, що така дієта може зменшити проблеми з неуважністю.

Дослідники з Університету штату Огайо попросили батьків 134 дітей з симптомами СДУГ заповнити детальну анкету про типових продуктах харчування, які їли діти, включаючи розмір порцій, протягом 90-денного періоду. В іншому опитуванні батьків просили оцінити симптоми неуважність – відмітної ознаки СДУГ у дітей, такі як проблеми з концентрацією уваги, невиконання інструкцій, труднощі із запам’ятовуванням речей і труднощі з регулюванням емоцій.

Результати показали, що діти, які споживали більше фруктів і овочів, виявляли менше виражені симптоми неуважність. Дослідження було нещодавно опубліковано онлайн в журналі Nutritional Neuroscience.

Були й інші дослідження, які зафіксували кореляцію між симптомами СДУГ і харчуванням. Одне з них, опубліковані раніше в цьому році в журналі Nutrients, показало, що діти, чиї сім’ї мали мізерну продовольчий кошик, частіше, ніж інші, виявляли більш серйозні симптоми емоційної дисрегуляції, такі як хронічна дратівливість, гнівний настрій і спалахи гніву.

Ці дослідження малюють схожу картину: здорова дієта, яка забезпечує всі поживні речовини, необхідні дітям, може допомогти зменшити симптоми СДУГ у дітей. Лікарі, коли бачать, що діти з СДУГ виявляють більш серйозні симптоми, зазвичай просто збільшують дозу призначених лікувальних препаратів, або призначають інші. Але дослідження вчених показують, що потрібно покращити якість дієти дітей, щоб побачити, чи знизиться тяжкість симптомів.

Діти, які брали участь у дослідженнях, відповідали критеріям СДУГ, були з США і Канади, не приймали ліки, або припинили їх прийом за два тижні до початку дослідження. Тривалість досліджень – від 90 днів до 2 років.

Чому дієта може бути так важлива при СДУГ?

Дослідники вважають, що СДУГ пов’язаний з низьким рівнем деяких нейромедіаторів в мозку, а вітаміни і мінерали відіграють ключову роль в якості кофакторів, допомагаючи організму виробляти ці важливі нейрохімічні речовини і в загальній функції мозку.

Дослідники сподіваються, що клініцисти будуть краще оцінювати стан продовольчої корзини дітей з СДУГ, перш ніж створювати чи змінювати програму лікарського лікування. Деякими симптомами легше керувати, допомагаючи сім’ям переключити увагу на більш здорове харчування.