Діти

Дочки готові заради матерів навіть на великі жертви, ніж заради своїх партнерів

У 2006 році соціологи провели , яке підтвердило думку про те, що зв’язок між матір’ю і дочкою сильніше, ніж між матір’ю і сином. Дослідники зібрали великі дані про 424 матерів, у яких був хоча б один дорослий син і доросла дочка. Діти також взяли участь у дослідженні, їх кількість було понад 1500 осіб.

Дослідники пропонували матерям питання з примусовим вибором: «З яким дитиною ви, швидше за все, будете обговорювати особисту проблему? » і «Кого з дітей ви б обрали собі в допомогу, якби захворіли або стали інвалідом? ».

Вони виявили, що матері в переважній більшості випадків віддавали перевагу дітям, а не синам: 80% матерів воліли говорити про особисті проблеми з дочкою і тільки 20% – з сином. На друге питання про допомогу в разі тяжкої хвороби, 87% матерів звернулися б до дочки. На питання, з ким із дітей у них найбільш близька емоційний зв’язок, дві третини матерів відповіли: з дочкою.

Пізніше з’явилися й інші дослідження, що дублюють висновки першого. Одне з спостерігало відносини матерів з дітьми-підлітками, і також виявило, що пари мати-дочка мали більш гармонійні стосунки в підлітковому віці дитини, між ними було менше конфліктів, ніж у парах мати-син.

В , присвячених співчутливої любові до своїх дітей, також все виявилося передбачувано: батьки (і матері, і батьки) готові до жертв заради своїх дітей на протязі всього життя. Причому, різниці між сином або дочкою батьки, як правило, не роблять, заради кого вони готові страждати більше, а заради когось менше. А ось в співчутливої любові дорослих дітей до своїх батьків виявилися нюанси.

Наприклад, дорослі дочки різного віку повідомляли про високий рівень співчутливої любові до своїх матерів. Чим більше співчутлива любов, тим більше готовність піти на жертви заради своєї матері і надати їй емоційну, фізичну і матеріальну підтримку.

Сини ж повідомляли про високий рівень співчутливої любові і готовності піти на жертви більше заради свого романтичного партнера, ніж заради своєї матері. А ось дочки готові до самопожертви заради матері більше, ніж заради партнера.

Це пояснюється турботою, мотивованої почуттям боргу. Дочки відчували себе більш зобов’язані піклуватися про своїх матерів, ніж про своїх партнерів. Сини відчували себе однаково зобов’язаними і до батьків, і до партнерів.

При цьому, і сини, і дочки повідомляли про те, що робили (або надавали б) матерям більше емоційної підтримки, ніж батькам. Можливо, тому, що на питання «чия емоційна й практична підтримка, яку ви отримали від батьків, була більше? », і сини, і дочки повідомили, що отримували більше підтримки від матері, ніж від батька.