Город

Дріжджі — відмінний інгредієнт для підгодівлі, який допомагає мені виростити міцну розсаду помідорів. Розповідаю докладно

У наш час виробляють велику кількість синтетичних мінеральних добрив. На жаль, дріжджі перестали застосовувати в якості підживлення для рослин. Кожен з нас розуміє, що натуральні добрива набагато корисніше, ніж синтетичні. Зараз багато людей намагаються стежити за своїм здоров’ям, переходять на правильне харчування і купують екологічно чисті продукти. Тому підгодовують томати органікою.

Користь дріжджів

Добрива з дріжджів багаті вітамінами і мінералами. У них багато білка і вуглеводів. Вони здатні прискорити процес зростання садових культур.

Цьому сприяє наявність в дріжджах калію, кальцію і фосфору. Коренева система стає більш міцною. Завдяки грибків у складі дріжджів, з’являються мікроорганізми, які збільшують здатність переробляти органічні добрива. Дріжджі роблять грунт краще, вона збагачується азотом і калієм. Помідори в такому грунті ростуть швидше, вони більш стійкі до різних захворювань.

Позитивні моменти застосування дріжджів

  1. Розчини з дріжджами для підгодівлі сприятливо діють на рослини, в тому числі і на помідори.
  2. Інтенсивний ріст і зміцнення коренів.
  3. Розвиток великої кількості пагонів.
  4. Гарний розвиток здорової розсади навіть при несприятливих умовах.
  5. Відсутність вірусних і грибкових інфекцій.

При внесенні добрив з дріжджів важливо дотримуватися норму. Тільки в цьому випадку можна очікувати позитивний результат.

Як приготувати добрива

Є кілька способів приготування підживлень на основі дріжджів. Я використовую найпростіший з усіх. Для цього беру 0,5 кг дріжджів і 3 л води. Розводжу дріжджі у воді і залишаю на добу в теплому місці. На наступний день на відро води додаю 0,5 л суміші. Цієї кількості розчину достатньо для підгодівлі 10 кущів помідорів. Кожен кущ повинен отримати 5 літрів розчину. Його виливають у вологий грунт, але не мокру.

Підгодівля із сухих дріжджів

Багато використовують метод підживлення з сухої суміші. У відро теплої води висипають 10 г сухих дріжджів 2 ст. л. цукру. Все змішують і дають настоятися протягом 3 годин. Для поливу використовують розчин з 1 л суміші і 5 л води.

Підживлення з молоком

Розчин на основі молока застосовується і для поливу огірків. В 5 л молока розводять 1 кг дріжджів і настоюють 3 години. У відро води вилити 1 л суміші. Розчин готовий для поливу томатів.

Підживлення з кропивою

Для приготування розчину потрібна ємність на 200 літрів. У неї висипають 5 відер кропиви, 2 кг дріжджів і відро коров’ячого гною.

Все треба добре перемішати і залити водою. Ємність ставте на сонячне місце, суміш повинна активно бродити. Бродіння можливо тільки в теплому місці. Вносять підживлення виключно під час утворення плодів. Під кожен кущ необхідно вносити на 1 л розчину.

Підживлення з курячим послідом

Потрібно змішати і дати настоятися 10 г сухих дріжджів, 0,5 л посліду, 5 ст. л. цукру і 0,5 л деревної золи.

Далі, додайте цю суміш у відро теплої води і поливайте навколо рослини. Не можна поливати під корінь. Добрива з курячим послідом можуть пошкодити коріння.

Правила підживлення

Правила дуже прості:

  1. Вносити добрива необхідно через кілька тижнів після висадки на грядки. Томати повинні пустити коріння і прижитися на новому ділянці.
  2. Їх вносять не більше 2 разів за сезон.

Через тиждень ви вже побачите позитивний результат. Кущі почнуть швидше розвиватися.

Удобрювати можна не тільки помідори, але й інші культури. Під кожен кущ потрібно виливати по половині відра розчину з дріжджами. Якість плодів поліпшується, підвищується врожайність. Томатам не страшні різні захворювання.