Планети

Форма землі. Теорія, що має дві сторони медалі

Як відомо, форма Землі являє собою кулю. Тобто вона кругла. Але так було не завжди. Вірніше, це зараз ми знаємо, що наша планета. Раніше ж по-різному уявляли собі Землю. Для одних ми жили на острові, оточеному водою. Для інших взагалі не було кінця і краю планети.
Більш того, багато хто вірили, що плоска. Наприклад, таке уявлення зустрічається в міфології багатьох давніх народів. До того ж, на ранніх етапах розвитку буддизму та індуїзму також простежується такий погляд на форму Землі.

Цікаво, що ідея про плоскої планеті простежується в дуже древніх роботах вчених і філософів. У той час як науки ще не було. В уявленнях людей переважали . А вони, в свою чергу, формувалися з того, що людина могла бачити і спостерігати. З цієї причини площину і рельєф Землі були рівними для людини.
Ймовірно, що це пов’язано з тим, що для спостерігача планета видимість поширюється лише на площині, яку може охопити погляд. Лише з великою по висоті точки людина може помітити кривизну поверхні Землі.

Зрозуміло, з розвитком астрономії і вивченням географії планети даний світогляд стало неактуальним. Його, як ми знаємо, визнали помилковим. А кулястий вигляд отримав вагомі докази. Тим самим офіційно ми живемо на круглій планеті.
Отже, характеристика земної кулі включає в себе: форму, щільність, вік, вагу і масу, клімат і температуру та ін.
Як відомо, колір Землі – блакитний. Це пов’язано з присутністю води на поверхні.

Теорія форми Землі в давнину

Цікаво, що в давнину також існувало припущення про кулястість планети.
Варто відзначити, що раніше над вченими, верившими в це сміялися. Більш того, їх переслідувала церкву. До речі, релігія довго не хотіла миритися навіть з обґрунтованим фактом виду Землі.
Незважаючи на те, що ще Піфагор за кілька століть до нашої ери вважав, наш блакитний будинок кулею. Потім Аристотель на основі спостережень за місячними затемненнями прийшов до висновку про круглої вигляді планети.
Крім цього, відомий астроном-учений Ератосфен обчислив радіус земної кулі. Питанням форми Землі задавався і Ісаак Ньютон. Але він пропонував ідею про еліпсному вигляді.

Але тільки з появою загальної моделі Всесвіту це стало загальноприйнятим фактом. Тим більше зараз є безліч доказів цьому.

Сучасна теорія форми Землі

Зараз астрономія сходиться на факті кулястість. Однак це дійсно при нульовому наближенні. Доречно при вирішенні завдань, де точність розрахунків не більше 0,5%.
Насправді наша планета не ідеальний куля. Бо вона трохи сплюснута біля полюсів. Це пов’язано з її добовим обертанням. Таким чином висота материків різна, і форма поверхні спотворена.

Досить часто при описі форми планети використовують еліпсоїд обертання або геоїд (поверхня нормальна силі тяжіння).
Сьогодні ми можемо спостерігати за нашим будинком з космосу. Таким чином ми бачимо його зовнішній вигляд. До того ж представляємо наше місце, принаймні, в Сонячній системі. У будь-якому випадку, це наш рідний дім. І тому людей завжди цікавило все, що його стосується.

Товариство Плоскої Землі

Незважаючи на сучасні наукові докази і досягнення існують ті, хто вірить в земну площину. Більше того, є навіть спеціальне Товариство плоскої Землі. Очевидно, що в нього входять прихильники даного погляду.

Переконання суспільства:

  • Земля являє собою плоский диск діаметром 40 тисяч км,
  • Центр розташований на території Північного полюса,
  • Південний полюс вигадка,
  • Всі космічні об’єкти знаходяться над поверхнею Землі,
  • Відсутність сили гравітації, її заперечення,
  • Планета рухається вгору, тому виникає прискорення вільного падіння,
  • Антарктика є крижаною стіною-краєм всій поверхні,
  • Вся наука,
  • Все, що відбувається у наукових колах-це експеримент над людьми.

На диво, люди, які вірять в це, наводять свої докази того, що відбувається. Навіть вдаються до Біблії. Сперечатися з ними марно. Тут, як кажуть, хто у що вірить.

І після цього я бачив чотирьох Анголів, що стояли на чотирьох кутах землі та тримали чотири земні вітри, щоб вітер не віяв на землю, ані на море, ані на жодне дерево.

Проте заперечення науки це всього лише протилежне подання на навколишній світ. Не можна насильно змусити людину прийняти її. Але обґрунтовані і встановлені факти на обличчя.
Блакитна планета Сонячної системи-це наш рідний дім. Вона багата за своїм хімічним складом. А ресурси нашої планети до цих пір не до кінця вивчені. Хоча людство навчилося використовувати у своїй життєдіяльності.