Город

Міцна розсада перцю і помідорів забезпечує великий урожай. Розповідаю про правильному першому кроці — посадці розсади

На неосяжних просторах нашої батьківщини всі городники зайняті вирощуванням розсади помідорів і перців. Без цих культур важко уявити будь-город. Обидві культури садять у відкритий грунт переважно розсадним способом. В іншому випадку просто не вистачить літа для їх дозрівання. Давайте розглянемо основні моменти догляду за розсадою перців і помідорів.

Чим схожі перець і помідори

Ці культури є одним сімейством пасльонових, відповідно, вони мають багато спільного. Помідори і перець любить рясний полив, хороше освітлення і тепло. Щоправда ці вимоги підходять для більшості рослин, що прийшли в наші краї з теплих країн.

Коли сіяти насіння на розсаду

Це питання хвилює багатьох початківців городників. Фахівці радять брати до уваги також сорт рослини.

Якщо говорити про час посадки, то можна керуватися такими середніми термінами: перець необхідно сіяти в кінці лютого або на початку березня, помідори в березні або на початку квітня.

Як підготувати і вибрати насіння на посадку

В ідеалі покупні насіння зобов’язані відповідати всім стандартам якості. Це означає, що вони повинні бути оброблені від різних хвороботворних бактерій. Насправді не завжди в гарній упаковці ховаються якісне насіння.

Ряд процедур допоможуть відсіяти непотрібні і вибрати якісне насіння. Поради підходять для обох культур розсади:

  1. Вибір насіння. У сольовому розчині замочіть насіння, збовтайте розчин і зачекайте деякий час. Слабкі спливуть, від них слід позбутися. Інші годяться для посадки.
  2. Протруювання – необхідна процедура, яка захистить рослини від багатьох захворювань і інфекцій. Для цього заходу необхідно взяти 1 % розчин марганцівки і замочити в ньому насіння. Потім обов’язково насіння промити у чистій воді і висушити.
  3. Обробка стимуляторами росту та мікроелементами. Досвідчені городники радять скористатися народним методом і замочити насіння в розчині деревної золи. У ній міститься близько 30 поживних речовин, корисних для розсади.
  4. Загартовування. Деякі городники проводять цю процедуру, яка допоможе в майбутньому молодим сіянцям швидко пристосуватися до умов навколишнього середовища.
  5. Вибір грунту. Торф’яної субстрат – найкраще рішення в цьому питанні.

Щоб одержати смачні і корисні овочі, необхідно правильно вибирати, протруювати, обробляти стимуляторами росту насіння.