Квіти

Моя клумба безперервного цвітіння: поділюся радами і правилами підбору кольорів

Сьогодні я хочу поділитися з вами своїм досвідом створення клумби безперервного цвітіння. Адже який садівник не хоче, щоб з весни і до самих холодів палісадник радував пахучим квітом? У цій статті я розповім про правила і методи догляду, які застосовую в своєму саду.

Правила вибору кольорів

Створити ідеальну клумбу, та ще підгадати так, щоб цикли цвітіння йшли один за іншим, можна, лише дотримуючись певних правил:

  • Виберіть основу своєї клумби з однорічних або багаторічних рослин. Я рекомендую віддавати перевагу багаторічним видами з кількох причин: цвітіння їх починається рано і триває довго, доглядати за такими рослинами набагато простіше. Якщо ж через кілька сезонів захочете різноманітності – спробуйте висадити на клумбах злакові культури. Найчастіше вони становлять відмінні композиції.
  • Однакові вимоги. Добре підбирати рослини так, щоб вони мали схожі вимоги до місця посадки, освітленості і характеристиками грунту.
  • Визначтеся, скільки точок огляду вам потрібно, це буде впливати на порядок розміщення кольорів. Наприклад, у мене квітники розташовані в основному біля паркану, тому висаджую рослини за таким принципом: у стіни самі високорослі, наступний ряд – рослини середньої висоти, і лише третім рядом ідуть низенькі або сланкі культури.
  • Не використовуйте одиночні посадки – велика кількість дрібних акцентів лише розсіює увагу, і гармонійної картини не вийде. Якщо говорити про конкретних рослинах, я наведу свій приклад: на моїй клумбі є представники цибулинних (крокуси і нарциси), тому як вони зацвітають першими; ранньоквітучі багаторічники (братки, примула та іриси), тому як вони зацвітають після цибулевих; з основної маси багаторічників присутні півонії, троянди і дельфініум; після них цвітуть чорнобривці й нагідки. А щоб з приходом осені моя клумба не пустувала – висаджую айстри.

Як садити квіти

Починати посадку варто з багаторічних рослин. Їх я, як і цибулинні, висаджую на початку осені. Якщо все зробити правильно, до приходу зими вони вже встигнуть вкоренитися, спокійно пережити холоди і з приходом весни відразу піти в активний ріст.

Однорічні рослини можна садити через розсаду або відразу у відкритий грунт. Особисто я віддаю перевагу другий варіант, він менш трудомісткий. До посадці приступаю до початку травня, коли ризик настання заморозків вже мінімальний.

Одним з головних секретів успішної посадки є хороший грунт. Зазвичай всі квіти люблять пухкі грунти з хорошим повітрообміном і дренажними властивостями. Добре якщо показник кислотності буде нейтральним. Якщо грунт на вашій ділянці недостатньо родючий – можна перед посадкою внести органіку.

Основні заходи догляду

Щоб квіти добре росли і розвивалися, якихось особливих заходів не потрібно. Важливо дотримуватися перелік базових агротехнічних процедур:

  • Грамотний полив. Він має бути систематичним, а не призводити до надлишку вологи, інакше грунт покриється непроникною кіркою, погіршує повітрообмін. Щоб цього не сталося, не лінуйтесь після кожного поливу акуратно рихлити грунт.
  • Прополка у боротьбі з бур’янами. Дію можна виконувати спільно з розпушуванням.
  • Мульчування природним матеріалом. Цей універсальний агротехнічний прийом здатний не лише захистити кореневу систему рослин від граничних температур, але і довше утримувати в грунті цілющу вологу.
  • Своєчасне видалення зів’ялих суцвіть. Ця міра необхідна не тільки в декоративних цілях, але і для того, щоб квітка не витрачав цінні сили даремно.

Добрива

Щоб всі рослини на клумбі пишно цвіли, необхідно постійно поповнювати баланс корисних елементів у грунті. Існують сотні варіантів добрив. Я частіше віддаю перевагу готовим препаратів для квітучих рослин, які можна знайти в будь-якому садовому центрі.

Предзимняя підготовка

Так як я в основному вирощую багаторічні культури, мені необхідно щороку готувати їх до зимівлі. Для цього я обрізаю квіти, розпушую грунт навколо, обов’язково вношу осіннє підживлення без азоту в складі і проводжу профілактику хвороб і шкідників.