Краса

Неправильне миття волосся: в чому він полягає і як робити правильно

Миття волосся відіграє величезну роль у тому, як вони будуть виглядати. Але далеко не всі розуміють, наскільки це важливо, тому люди часто допускають помилки – а потім намагаються виправити їх дорогими засобами. Давайте розберемося, про які помилки йдеться і чому вони мають такий сильний вплив на вигляд наших волосся.

Відмова від розчісування волосся перед миттям

Якщо волосся дуже коротке, це не проблема – все лишнє просто змиється під час миття. Інша справа, коли волосся середньої довжини або довгі. Тоді нерозчесані пряди почнуть плутатися між собою. В результаті разом з відмерлими волоссям потерпають і ті, у яких ще міцний фолікул – у спробі все розплутати, ви їх просто висмикнете. Щоб такого не відбувалося, потрібно добре розчесатися перед миттям.

Використання дуже гарячої або дуже холодної води

В ідеалі вода для миття повинна бути теплою – комфортною для шкіри голови. Якщо вона гаряча, то лусочки волоса розкриваються, він стає беззахисним і підданим будь-якому негативному впливу. А ще висока температура сушить самі локони, шкіру голови – в результаті може з’явитися лупа, а ламкість стане вашим вічним супутником.

Не менш шкідливий і холодна вода. Вона не тільки погано промиває шкіру голови, але і сприяє сильного звуження судин, внаслідок чого порушується живлення фолікулів. Так що шукайте середній варіант – температуру, яка сприймається шкірою злегка теплою і приємною.

Неправильний вибір шампуню

  • Використання засобу для іншого типу волосся. Наприклад, якщо у вас немає проблеми зайвої жирності, а ви вибираєте склад для жирної шкіри голови. Тоді косметика буде пересушувати шкіру.
  • Надмірне використання шампуню. Є люди, які промивають голову за один сеанс миття два і три рази. Два рази цілком виправдані, якщо шкіра жирна і локони сальні, але три і більше – це вже непотрібні і шкідливі етапи. При такому миття можна легко заробити собі сухість, подразнення та інші неприємності.
  • Неправильне нанесення засобу. Це стосується розподілу шампуню по довжині, чого робити не варто. За правилами склад потрібно наносити на шкіру голови, вспінювати, а вже піну розподіляти по довжині. Цього цілком достатньо, щоб промити всі локони. Якщо ж обробляти волосся шампунем повністю, це може стати причиною ламкості, сухості, тьмяного кольору.

Неправильне використання бальзамів і масок

З цими доглядовими засобами теж виникає чимало проблем.

  • Наносити маску на коріння волосся, коли вказано, що він призначений виключно для довжини і не підходить для шкіри голови.
  • Перетримувати засіб в надії, що воно стане ефективніше. Зазвичай після цього стає тільки гірше.
  • Замінювати маску бальзамом і навпаки, якщо виробником не зазначено, що такий варіант допускається.
  • Використовувати такі засоби рідше, ніж потрібно, і чекати хорошого результату. Як правило, бальзами наносять після кожного миття волосся, а маски – 1-2 рази в тиждень, в залежності від потреб.
  • Робити ставку тільки на зволожуючі або тільки на живильні засоби. Насправді їх потрібно чергувати, щоб волосся отримували якісний догляд і добре виглядали.

Уникаючи всіх перерахованих помилок, ви зможете «вичавити» з хорошого бальзаму або якісної маски максимум користі.

Не приділяти належну увагу шкірі голови

Нерідко при митті волосся шкіру просто намилюють, а потім змивають піну. Але не треба поспішати. Щоб добре промити, треба зробити легкий масаж голови, приділивши увагу кожній ділянці. Такий масаж виконує відразу дві функції: він допомагає добре очистити волосся біля основи і стимулює приплив крові, настільки необхідний для живлення фолікулів.

Висновки: як правильно мити волосся

Якщо дуже коротко підсумувати, то волосся потрібно мити шампунем, який підходить вам за типом волосся, і злегка теплою водою. Обов’язково слід дотримуватися всі інструкції до косметичних засобів і не ігнорувати поради виробника. А ще перед кожним миттям необхідно добре розчесатися, щоб прибрати ті волосся, які вже випали. Ці нехитрі правила допоможуть вам зберегти локони красивими і здоровими протягом довгого часу.