Планети

Оріон — знамените сузір’я воїна з безліччю об’єктів і зірок

Мабуть, Оріон є одним з найпопулярніших сузір’я на зоряному небі. Цікаво, що область розташована на небесному екваторі. Тобто відноситься, до так званих, екваторіальним ділянок.
Займає 26 місце в списку сузір’їв. Як встановили вчені, має площу 594 квадратних градусів.
Варто зазначити, що поряд з Оріоном на небі розташувалися сузір’я: , Єдиноріг, Заєць, Телець і Ерідан.

Міф сузір’я Оріон

У свій час багато хто вірили, що син Посейдона і Евріали Оріон був мисливцем. Крім того, його вважали самим прекрасним чоловіком. Тому він уособлює мужність.

Зрозуміло, існує багато різних історій про нього.
Одна з них розповідає, що хлопець закохався в сім Плеяд. Він переслідував їх. Але Зевс сховав красунь на небі в сузір’ї Тельця. Таким чином міфічний мисливець і донині прагне до них.

За іншою версією, Оріон був закоханий в красуню Меропу. Але його почуття були взаємними. Він спробував силою заволодіти дівчиною. Однак її батько, король Энопол, засліпив його і вигнав з свого царства. Тоді чоловік зустрів Оракула, який передбачив йому, що він знову буде бачити. Для цього йому потрібно дістатися на схід до заходу Сонця. Що, якщо вірити переказу, він виконав і знову знайшов зір.

Історія – це правда, яка стає брехнею. Міф – це брехня, яка стає правдою.

За іншою легендою жив герой, який боровся на небі з биком (Тельцем).
Хоча більшість історій об’єднує одне – смерть персонажа. Як вважають, його згубив скорпіон. Саме його укус став вирішальним для героя-мисливця. Ймовірно, тому на зоряному ділянці Оріон заходить на заході. Ніби ховається від .

Але є ще один відомий міф про Артеміду, яка полюбила прекрасного чоловіка. Однак Аполлон був проти її відмови від цнотливості. Тоді він обманом подарував їй лук зі стрілами. І вказав мету, яку потрібно потрапити. Що діва і зробила. Але вона не знала, що вистрілила в свого коханого. Ось така сумна історія кохання.

Структура сузір’я Оріон

По правді, сузір’я включає безліч цікавих астрономічних об’єктів. Що цікаво, про багато хто так чи інакше ми чули. Спробуємо розібратися, з чого ж складається Оріон.

Яскраві зірки

Як виявилося, перші три світила також є найяскравішими в області.
Альфа і Бета досить популярні надгіганти. Але центральна (Альфа) Бетельгейзе має червоний колір. До того ж відноситься до неправильним змінним об’єктів. Насправді, це одна з найбільших зірок. Більш того, має светимостью у 14 тисяч разів більше Сонця. Хоча знаходиться від Землі на відстані 650 світлових років. На подив, в перекладі означає руку, або точніше пахву.

А ось Бета-біло-блакитне світило Ригель. Він знаходиться біля екватора. А назва означає нога. Світність його перевищує сонячну в 130 тисяч разів. Власне, Ригель сама ближня до нас яскрава і потужна зірка. Однак, як з’ясувалося, вона віддалена від Землі на 860 світлових року.

Гамма – Беллатрікс біло-блакитний гігант. До того ж один з найбільш гарячих і світяться.

Інші зірки

Дельта – Минтака являє собою двійкову систему. Причому затемненню і змінну.
Епсилон – Альнилам, також називають 46 зіркою. За даними вчених відноситься до гарячих сверхгигантам. Має насичений блакитний колір.
Дзета – Альнитак і Сигма є багаторазовими системою зірок. До складу Сігми входять 5 світил.
Каппа – Саїф і Лямбда також блакитні надгіганти.
Йота – Наїр Саїф Аль ціла система світил. А наприклад, Пі-це група зірок, що складається з семи об’єктів.
Фі, насправді, відносять до двом системам. Одна з них подвійна зірка, а інша належить до головної послідовності.
Ця сузір’я мінлива подвійна структура.
Зірка Тау класу B5III. Хі карлик головної послідовності, який має слабкий супутник.
Глізе 208 помаранчевий карлик.
V 380 являє потрійну сукупність зірок.
GJ 3379 червоний карлик.

Астеризми

По всій видимості, саме в цій області виділили найбільшу кількість астеризмов. Безумовно, вони беруть участь в утворенні самої фігури сузір’я. Можна сказати, що це окремі його частини.
Але визначає форму ділянки астеризм Сніп. Також він відомий під назвою Метелик. Його формують Альфа, Бета, Гамма, Дзета, Дельта-і Капа.
Не менш відомим є Пояс Оріона. Даний астеризм також називають Три короля, Три волхва, Три Miria і Граблями. Як видно, в його складі три світила: Минтака, Альнитак і Альнилам.
А ось Меч Оріона включає в себе Тету, Йоту, 42 Оріона і М42 (Велику Туманність).

Крім цього, існує астеризм Щит Оріона. У ньому виділяється комбінація з шести об’єктів у вигляді дуги. Її утворює Пі-група, в якій зірки лежать з великими проміжками. Цікаво, що в давнину дану область називали Панцир черепахи.
У той же час, в північній стороні лежить Палиця Оріона. Її формують п’ять світил: Хи2, Хи1, V, Ксі і 69 зірка.
Також існує Дзеркало Венери. За фактом складається з аналогічних елементів Пояса. По виду нагадує дзеркало з ромбовой фігурою, де астеризм Меч виступає рукояттю.
Однак ця конфігурація зірок для спостерігачів Австралії видніється в перевернутому вигляді. Таким чином Меч являє собою ручку, а інші об’єкти чашу. Тому його так і назвали-Каструля.

Небесні об’єкти

Хмара Оріона зосередило в собі групу темних хмар, туманності, області зореутворення і молоді зірки.
На ділянці виділили розсіяну відбивну , яку часто називають Великою туманністю. Варто відзначити, що це одна з близьких до нас область, де відбувається масивне утворення світил. До того ж, є частиною Хмари сузір’я.

Трапеція – молоде відкрите скупчення. На даний момент вважається, що у ньому вісім світил. Але лише п’ять яскравих з них дають освітлення навколо себе. Також виявили ще одне відкрите Скупчення 37. Назва напряму пов’язано з його формою. Бо як конфігурація зірок нагадує цю цифру.
Туманність Де Мерана відноситься до емісійних відбивним областях. Хоча її зараховують до Великої Туманності, вона відділена від неї міжзоряного пилом.

Крім цього, в сузір’ї знаходяться відбивна туманність Мессьє 78 і темна .
Крім того, цікавим об’єктом виступає Петля Бернарда. Насправді, це емісійна туманність, яка розташовується в молекулярних хмарах.
У той же час в сузір’ї виявили емісійні туманності: Полум’я, освещающаяся Дзетой, і Голова Мавпи.
Також не можна не відзначити відбивну туманність NGC 2023. Цікаво, що вона є одним з найбільш яскравих джерел флуоресцентного молекулярного водню.
Більш того, сузір’я Оріон має два метеороних потоку: Оріоніди і Хі-Оріоніди.

Спостереження за сузір’ям Оріона

Як зазначають астрономи, видимість сузір’я в межах від +790 до -670.
Взагалі приємно вважати, що це осіннє-зимовий сузір’я. Хоча в деяких районах його легко можна побачити з кінця літа.