Краса

Почніть ранок так – і день буде продуктивним

Від того, як ми починаємо свій ранок, залежить дуже багато. Це і наше самопочуття і настрій, і навіть здатність мозку запам’ятовувати нову інформацію. Ми підготували кілька порад, які допоможуть зробити ваш день більш продуктивним та приємним.

Прокинулися – випийте склянку чистої води

Коли ви встали з ліжка, насамперед випийте склянку води кімнатної або трохи прохолодною температури. Це добре вплине на обмінні процеси в організмі і допоможе прокинутися.

Зробіть легкий комплекс вправ

Конкретні вправи для ранкової гімнастики у величезній кількості є в інтернеті – ви легко виберете щось для себе. 15-20 хвилин помірної активності подарують вам бадьорість і гарне самопочуття. А останні дослідження показують, що така зарядка покращує когнітивні здібності і якість пам’яті. Але це справедливо тільки в тому випадку, коли ви займаєтеся регулярно.

Прийміть контрастний душ

Після зарядки саме час відправитися в душ, а там за допомогою контрастної процедури можна поліпшити свій стан. Контрастний душ припускає чергування теплої і прохолодної води з періодами по 40-60 секунд. Закінчувати треба холодним етапом.

Приділіть час своїй зовнішності

Прийнявши душ, потрібно обов’язково приділити увагу своїй зовнішності. І чим краще ви подбаєте про себе з ранку, тим довше вдасться зберегти привабливий вигляд.

  • Укладання волосся з використанням захисних засобів. Спреї від негативного впливу навколишнього середовища і сонця повинні стати вашими незамінними супутниками, якщо ви хочете зберегти волосся красивими.
  • Зволоження шкіри обличчя і тіла. Оскільки мова про ранкові години, не треба використовувати якісь важкі і щільні текстури. Вибирайте легкі креми, які добре вбираються і не залишають липку плівку.
  • Використання патчів і масок, які допомагають зняти набряклість. Вночі їх можна потримати в холодильнику – в такому випадку ефект буде більш вираженим. А якщо це ще й просто.

З’їжте ситний і смачний сніданок з корисних продуктів

Дослідження показують, що люди, для яких головним прийомом їжі-сніданок, набагато менше переїдають протягом дня і легше тримають себе у формі. Ранковий прийом їжі особливо важливий, якщо потім у вас не буде можливості повноцінно пообідати.

Вранці робіть ставку на крупи (повільні вуглеводи), корисні жири (червона риба), білок (та ж риба і яйця), а також фрукти, горіхи та інші поживні продукти. Не варто відмовлятися і від кави. Чашка свіжого ароматного напою хорошої якості допоможе підбадьоритися.

Заплануйте невелику справу, яке точно зробите

У наш час величезна кількість людей страждає від прокрастинації і невміння планувати свій день. Це пов’язано з тим, що ми постійно відволікаємося на інтернет, спілкування в месенджерах і інші подібні речі. Мозку дуже складно після дозвільного ранку включитися в роботу, тому добре, якщо вже в перші дві години після пробудження ви зробите щось важливе, але як би мимохідь.

Наприклад, поки гріється чайник, можна почистити клітку хом’яка або перенести горщики з квітами з однієї кімнати в іншу. Зробіть невелику справу, впишіть його в графік і обов’язково поставте галочку. Так ваш мозок зрозуміє, що день почався продуктивно, тому і далі можна продовжувати в тому ж дусі.

<a href=’https://ru.freepik.com/photos/hand’>Hand

Почитайте щось позитивне

Ми навмисно говоримо про читання, а не про перегляд відео, навіть найкращого. Справа в тому, що сам процес читання сильно знижує рівень стресу. 6 хвилин цього заняття – й рівень тривожності знижується в кілька разів. Але це працює тільки в тому випадку, якщо ви читаєте щось позитивне, а не стрічку новин.

До речі, краще використовувати звичайну паперову книгу. Наприклад, чудово діє на стан дорослої людини читання дитячих книг – вони зазвичай більш позитивні, а тому дозволяють відволіктися від негативних новин.

Посміхніться собі в дзеркалі

Вже давно доведено, що зв’язок між м’язами і нашим станом дуже тісний. Якщо ви сумуєте, то куточки губ опускаються, вираз обличчя стає сумним. Але навіть якщо ви відчуваєте радість і досить довго утримуєте сумний вираз обличчя, внутрішній стан починає відгукатися на це, настрій знижується.

Те ж саме працює і з посмішкою. Підійдіть до дзеркала, а потім почніть посміхатися, навіть не відчуваючи ніякої радості. Через час ви виявите емоційний обсяг. Усмішка дійсно здатна подарувати вам радість – просто з тієї причини, що в нашому мозку встановлені певні взаємозв’язки. Це вправа з посмішкою рекомендується робити після пробудження і перед виходом з дому.

Почати день так, щоб він був продуктивним, може кожен з нас. Потрібно тільки знати, як це правильно робити, – саме такими секретами ми поділилися.