Квіти

Правила створення клумби безперервного цвітіння з багаторічників: важливі нюанси з якими все вийде

Привіт, друзі! Я час від часу купую журнали про кольорах і дізнаюся багато цікавого. Днями читала журнал про багаторічні квіти і вирішила розповісти про правила складання клумб на основі багаторічників.

Чому саме багаторічники

Приклад чудової клумби з багаторічників. Тут використані: гортензія волотиста, іриси, котовник, хости і герань. Джерело

Мені здається, що більшість садівників мрію про такому квітнику, який буде хороший на протязі всього сезону і при цьому малоуходен. Таке можливо, головне правильно підібрати квіти.

Багаторічники хороші тим, що добре зимують за рахунок розвиненої кореневої системи. Їх можна умовно розділити на наступні групи:

  • довговічні (можуть рости на одному місці більше 4-х років);
  • середньо-довговічні (не більше 4-х років на одному місці);
    мало довговічні (необхідна пересадка на 2-3 рік).

Є багаторічники, які не вимагають викопування, а є ті, які доведеться викопувати на зберігання кожен рік. Нещодавно я написала , в якій докладно розповіла, як треба правильно їх викопувати і зберігати.

Як створити багаторічну клумбу

Іриси відмінний варіант многолетника. І красиві квіти і листя ефектна.

Є кілька важливих правил, дотримуючись яких, ви зможете уникнути серйозних помилок. Найчастіше, такими нюансами люди нехтують, і дуже даремно. Давайте будемо вчитися робити відразу правильно.

Грунт

Підбираючи рослини для багаторічної клумби необхідно враховувати кислотність грунту. У разі необхідності її можна скорегувати закладанням в посадкову яму потрібних компонентів.

Наприклад, якщо у вас кислий грунт, то ваші троянди вас навряд чи будуть радувати, так як вони дуже не люблять таку грунт. Однак, при посадці, ви можете додати велику порцію золи, що допоможе вирівняти PH баланс грунту.

Але, все-таки краще підбирати рослини зі схожими уподобаннями.

Висота

Враховувати висоту дуже важливо, так як вимахав під 2 метри милий квіточка на передньому плані, закриє вам все інше. Тому думаємо наперед.

Без хост складно уявити собі квітник з багаторічників. Тим більше, що вибір кольорів, просто величезний. Головне не забувати, що практично всі хости будуть погано почувати себе на пекучому сонці. Їм тіньок подавай))

Стримуємо багаторічних агресорів

Іноді, купившись на красиву картинку, ми садимо якусь рослину і через пару сезонів виявляємо, що воно заполонило половину нашого саду. Так бути не повинно. Щоб стримувати зростання і розповзання є багато різних способів, наприклад, гнучка стрічка (по-моєму, вона називається бордюрна).

Кольори

Це флокс шилоподібний. Чудовий весняний квітка. Він низькорослий і швидко розростається, заповнюючи порожні простору.

Заздалегідь прикидайте хоча б подумки (я часто малюю на папері олівцями) як буде виглядати ваша клумба. Уявляйте її колірними плямами і намагайтеся, щоб поєднання вийшло гармонійне. Тут дуже важливо заздалегідь продумати, яке ви хочете отримати враження від цієї клумби – це буйство фарб, або квітник в різних відтінках одного кольору.

Найяскравіших в середину

Одне з головних правил створення багаторічної клумби в тому, що рослини з самими яскравими пелюстками повинні займати центральне положення.

Ось приклад відмінної клумби. Центральний квітка тут дельфініум, він відразу притягує погляд. Всі інші рослини як би доповнюють його.

Менш яскраві повинні розташовуватися поруч з центральними яскравими квітами.

Утворилися порожнечі заповнюють низькорослими видами.

Куди посадити найвищі багаторічники

Якщо ваша клумба буде біля паркану, то найвищі рослини повинні бути на задньому плані – ближче всього до паркану.

Якщо клумба центрального огляду, то високі садимо в середину, тобто в центр.

Як домогтися безперервного цвітіння

Якщо ви хочете, щоб клумба радувала вас весь сезон, то врахуйте просте правило – одночасно має цвісти не менше 3-х рослин.

Це шавлія. За рахунок своєї листя сріблястого кольору відмінно впишеться в таку клумбу. Цвіте він, до речі, теж красиво.

Приклад клумби з 5 багаторічників

Садівникам-початківцям можна створити клумбу з наступних рослин:

1. Флокси (високорослі рослини маємо в своєму розпорядженні по центру);

2. Астильба (з одного боку);

3. Фіолетовий лілейник (з іншого боку);

4. Гейхера і чудова герань у “ногах”.

Такий квітник буде радувати вас весь літній сезон.