Город

Ретельно вибираю грунт для розсади перцю і помідорів. Розповідаю, яким він повинен бути

Вирощування розсади – непросте, але захоплююче заняття. Покупні овочі ніколи не замінять свіжий помідор або перець, зірваний зі своєї грядки. Вирощуючи овочі, ви можете вибирати потрібні сорти. У багатьох областях нашої країни клімат досить суворий, тому багато овочі вирощують розсадним способом, перець і помідори не виняток. Грунт для розсади цих культур – одна із складових успіху в одержанні гарного врожаю. Як правильно вибрати грунт? Про це дізнаєтеся, прочитавши статтю.

Як вибрати грунт для розсади перцю і помідорів

  1. Механічний склад ґрунту – по-іншому «рихлість» ґрунту. За складом ґрунт може бути легким, середнім та важким. Якщо в грунті багато піску, то, відповідно, він важче.
  2. Тип ґрунту. Основний тип, який зустрічається у продажу, – торф’яний. Це означає, що майже повністю складається з торфу. Ця речовина має пористу структуру і відмінно пропускає вологу і повітря, так потрібні рослинам. Торф буває декількох видів. Для розсади перців і помідорів можна застосовувати усі види торфу, головне, щоб його частка становила не більше 70 %.

Деякі городники використовують чорнозем, але це не зовсім правильно. Звичайно, чорнозем містять у своєму складі велику кількість поживних речовин, але для посадки насіння цей тип ґрунту – не найкращий вибір. По-перше, при первинному розвитку насінню не потрібно так багато поживних речовин. По-друге, чорнозем – важкий субстрат, тому насінню буде важко проростати.

Найкраще чорнозем використовувати в складі з іншим грунтом і вже при пересадці розсади в окремі ємності.

  1. Кислотність – один з основних критеріїв вибору грунту. Ідеальна кислотність для сіянців перцю та томатів – нейтральна або слаболужна. Вона повинна варіюватися в межах від 6,5 до 7,5.
  2. Поживність. Це означає, що поживні речовини повинні рівномірно розподілятися. Азот, фосфор і калій мають бути в однаковій кількості.

Чого не повинно бути в ґрунті для розсади

  • Грибків, хвороботворних мікроорганізмів, личинок комах.
  • Солей важких металів.
  • Глини. Вона не призначена для вирощування розсади перців і помідорів.

Отже, щоб вибрати ідеальний грунт для посадки розсади томатів і перцю, потрібно звертати увагу на його склад, кислотність, поживність. Тоді ви зможете виростити хороший врожай овочів.