Квіти

Види квітників: назви, форми і розміри

Квітники улюблені усіма, але більшість знає тільки, що для організованої посадки квітів на ділянці потрібні клумби. У нашій статті ми розповімо про інших цікавих види квітників, але почнемо все ж з клумби.

Клумби. Ілюстрація для статті використовується за стандартною ліцензії ©dachnyedela.ru

Рекомендую до прочитання:

Клумба

Без цього виду квіткової організації не представляється жоден заміський ділянку. Адже обмежень для творців цього прекрасного куточка немає. Клумба у вашому саду може бути будь-якої форми та розміру, з бордюром або без нього, з додатковими оригінальними садовими фігурками на будь-який смак або з повним їх відсутністю. Вибір рослин при цьому цілком залежить від смаку оформлювача клумби. Ніяких вимог немає, за винятком однієї умови: низькі рослини висаджують на передній план, більш високі – залишають позаду.

Рокарій

Цей вид квітника особливо любимо у квіткарів, тому що не вимагає пильної уваги і турботи. Тут невибагливі рослини типу хвойних чи ґрунтопокривних обов’язково повинні поєднуватися з природними або штучними каменями. Добре виглядають в такому затіненому квітнику фіалки, крокуси, примули, гіацинти.

Розарій

Даний вид призначений для шанувальників троянд всіх видів, сортів і розмірів. І чим різноманітніше буде вибір рослин, тим красивіше стане виглядати розарій. Для плетистих троянд знадобиться опора, і вона, в умілих руках і при хорошій фантазії, стане непоганою прикрасою для посаджених у групу троянд.

Розарій. Ілюстрація для статті використовується за стандартною ліцензії ©dachnyedela.ru

Миксбордер

Змішаний бордюр – багаторядна стрічка уздовж доріжки або забору, багатоярусний складний квітник, який представляє собою декілька рядів рослин, квітучих безперебійно з весни до осені. В міксбордері відмінно «дружать» хвойні культури та декоративні чагарники. Часто цей квітник виконує зонирующую функцію, йому не потрібні обрамлення, він сам є прекрасною окантовкою. Розміщують квіти в лавах «зростання», за принципом трибуни.

Рабатка

Рабатка – ще одна «стрічка», прямокутна довга грядка. В ширину квітник може розкинутися на 1,5 м, а довжина його обмежується лише розмірами садової території. Від міксбордера відрізняється багатошаровістю, переважно складається з однієї або двох-трьох різновидів квітів. У рабатці чудово виглядають півонії, іриси, айстри, незабудки, герань, фіалки та інші рослини.

Квітник. Ілюстрація для статті використовується за стандартною ліцензії ©dachnyedela.ru

Палісадник

Обгороджений парканом або бордюром ділянку біля будинку. У палісаднику можна висаджувати будь-які рослини, але досвідчені квітникарі радять для особливого ефекту дотримуватися певного стилю.

Альпійська гірка

Назва говорить сама за себе. Альпійська гірка – рукотворне ландшафтне піднесення, що складається з каменів і квітів. Висота квітника зазвичай перевищує 1 метр. Для імітації гірського пейзажу найкраще підходять лаванда, азалія, дзвіночок, незабудка і багато землепокривні.

Альпінарій. Ілюстрація для статті використовується за стандартною ліцензії ©dachnyedela.ru

Декоративний город

Декоративний город – квітник і город на одній грядці. Зелень і овочі, обрамлені квітами. Це оригінально, красиво, економить місце на маленькій ділянці, а головне – багато рослини відлякують шкідників і таким чином захищають овочеві культури від навали непроханих гостей і навіть від деяких захворювань. Для городньої облямівки гарні ромашка, календула, мак, волошка або материнка.

Модульний квітник

Підпорядкування розміром і формою – основна концепція модульного квітника. Це кілька маленьких клумб певного розміру і геометричної форми – модуля. Простір між модулями декорують галькою, піском, гравієм або газонної травою. Для концентрації уваги на формі та розмірі в модульному квітнику висаджують низькорослі квіти (чорнобривці, ромашки) і ґрунтопокривні культури (примули, гвоздики).

Тепер, коли ви знаєте основні види квітників, вибирайте будь-який з них за бажанням, враховуючи кольорову гамму, розміри, форми і терміни цвітіння. І нехай ваші рослини радують вас і оточуючих.

А Ви любите створювати клумби на своїй ділянці?

і багато інших цікавих статей читайте на нашому .

Читати також: