Город

Відкрив для себе зручний спосіб вирощування розсади перцю — в пелюшках. Розповідаю докладно про 3 етапи робіт

Сьогодні ми з вами спробуємо незвичайний метод вирощування розсади перцю – в «пелюшках», особливим чином скручених смужках чорної плівки. Цей спосіб заощадить вам місце на підвіконні, а також скоротить витрати грунту і допоможе контролювати схожість і якість паростків. Також це допоможе не пошкодити ніжну кореневу систему, адже, щоб дістати рослини, потрібно просто розгорнути равлика. Ще плюс в тому, що цю плівку можна використовувати неодноразово, що дуже економічно.

Отже, я вам трохи розповів про переваги технології висадки перцю у равлика, тепер давайте приступимо безпосередньо до справи.

Етап 1. Готуємо насіння до висадки

  1. Сортування. Викидаю пустушки, занадто великі й занадто малі насіння.
  2. Стимулювання. Замочую насіння, загорнувши їх в марлю і опустивши у воду.
  3. Загартовування. Занурюю насіння в холодну воду. Воду періодично потрібно міняти.
  4. Знезараження. Один зубчик часнику, додаю в 100 г води. У цю суміш опустіть насіння на годину. Потім промити теплою водою.

Перед посадкою вимочую насіння в 1 % розчині води з деревною золою і марганцівкою на півгодини і ставлю під сонце або ультрафіолетову лампу. Так виходить якісна і здорова розсада.

Етап 2. Звертаємо равлика

  1. Ріжемо на смужки шириною 15 см і розстилаємо їх на столі. На довжину смуг устеляю туалетний папір на 1,5 см нижче верхнього краю підкладки. Це глибина для проростання насіння. Збризнути папір водою.
  2. Розподіляю по довжині плівки тонкий шар грунту, злегка зволоживши його.
  3. Відступивши 4 см від краю смуги, розподіляю насіння з інтервалом 2 см один від одного.
  4. Звертаємо плівку в циліндр, підверніть нижню частину.
  5. Ставимо равлика вертикально і розміщуємо в заздалегідь підготовленій тарі насінням наверх. Накриваю плівкою і ставлю в тепле місце для досягнення парникового ефекту.
  6. Через кілька днів насіння повинні прорости. Укладаємо равлика набік і обережно розгортаємо. Не проросле насіння викидаємо.

Дно тари устеляю тирсою. Ставлю нову равлика на місце і знову вкриваю плівкою. Коли паростки зійдуть, ставимо на добре освітлене місце. Коли з’являться перші два листи, плівку можна прибирати. Поступово, щоб привчити розсаду до свіжого повітря. В равлику рослини тримаємо до пікіровки.

Етап 3. Пікіруємо і пересаджуємо розсаду

Розгортаю рулон і видаляю верхній шар плівки. Відділяю сіянці один від одного разом з туалетним папером. Недостатньо міцні саджанці знову повертаю в рулон і відправляю на дозрівання. Здорову розсаду розсаджуємо за окремим скриньок.