Планети

Відстань від землі до єдиного супутника планети — місяця

Якщо ви хоч трохи цікавилися темою космосу і нашого місця в ньому, то безумовно задавалися питанням: яка відстань від Землі до Місяця.
Підвищена увага до Місяця пояснюється дуже просто. Все тому як вона є природним супутником нашої планети. Більш того вона розташовується ближче всіх супутників до Сонця. Тобто нерозривно пов’язана з нами. Також варто відзначити, що стоїть на другому місці по яскравості і на п’ятому за величиною. Але це тільки відносно до Сонячної системи.

Як раніше розраховували відстань від Землі до Місяця

Як відомо, супутник нашої планети виявили ще . Що цікаво вже тоді у людей виникло питання, на якій відстані вона знаходиться.
Багато вчених вдавалися до різних методів для обчислення відстані між Землею і Місяцем.
Це зараз завдяки сучасній і космічної техніки ми побували на ній, вивчили і виміряли все, що можливо. Але древні астрономи розраховували даний проміжок?
Насправді, Місяць перше космічне тіло, дистанцію до якого змогли визначити. Як виявилося, спочатку це зробили вчені Древньої Греції.

Наприклад, Аристарх Самоський. Він визначив кут між Сонцем і Місяцем у 87 градусів. Звідси випливає, що супутник планети ближче нашого головного світила в 20 разів. Це тепер ми знаємо, що це хибний погляд. Звичайно, в той час астроном використовував підручні інструменти для обчислень, і не володів тими знаннями, які доступні нам. Але в будь-якому випадку він вніс свій внесок в цьому питанні.

За кілька сотень років до нашої ери Ератосфен Кіренський визначив радіус Землі. Цікаво, що він ненабагато відрізняється від сучасних показників. Але сам факт використання радіуса планети та обчислення відстані до супутника вже в той час просто шокує. Нехай стародавні розрахунки не зовсім вірні, проте саме вони започаткували у розгляді цього питання.
Приміром, інший вчений Гиппарх Нікейський, грунтуючись на спостереженнях за рухом нашого супутника, висловлював свою думку. Він вважав, що проміжок Земля-Місяць більше радіуса планети в 60 разів.

Сучасні розрахунки

Зараз астрономи не тільки обчислюють відстань між Землею і Місяцем, але і розраховують рух нашого супутника. Адже, як стало відомо, він постійно переміщується. Тому змінюється і простір, що розділяє нас.

Насправді, на основі зібраних знань з’явилися методи, що дозволяють виміряти простір між космічними об’єктами з високою точністю.
Сучасні розрахунки засновані на теорії Брауна, яка була розроблена в 19-20 столітті. Вже в той час в ній застосовували тригонометрическую формулу з більш ніж 1400 елементів. Більш того, вона описувала рух Місяця.

На даний момент використовують різні способи для вимірювання проміжку між астрономічними тілами. Наприклад, метод радіолокації. Дійсно, він дозволяє визначити дистанцію з точністю в кілька кілометрів.

Одним з конкретних прийомів вимірювання став метод лазерної локації. За нього відстань визначається з невеликою неточністю (кілька сантиметрів). При ньому використовуються кутові відбивачі, які встановили на Місяці. Цікаво, що для цього в 1970 роках розгорнули цілу програму Аполлон. В результаті успішних операцій на поверхню супутника планети доставили і встановили кілька відбивачів. Таким чином, вчені змогли провести сеанси лазерної локації. В результаті, визначили максимально точне відстань від Землі до Місяця.
Крім цього, теоретичні підрахунки мають таку ж достовірність.

Чому дорівнює відстань від Землі до Місяця

Так як Місяць знаходиться в постійному русі, відповідно шлях до неї також змінюється. Супутник планети періодично наближається або віддаляється від Землі. З цієї причини учені розраховують середнє відстань. Важливо, що воно вимірюється між осями центрів тел. Причому вимірювання відбувається в кілометрах, які визначаються періодами руху об’єктів, їх фазами, циклами і періодами взаємодії.
На даний момент відстань від Землі до Місяця складає 384399 км. Однак часто середнім числом цього проміжку вважають 384400 км
Крім усього потрібно знати, що з кожним роком дистанція між нами і нашим супутником збільшується приблизно на 4 см. Це пов’язано, головним чином, зі спіральним рухом планети по орбіті, при якому зменшується сила гравітації. Яка, як відомо, і утримує тіло.

У висновку можна сказати, що постійний рух космічних тіл вимагає до себе увагу. Тому що з цим рухом змінюються характеристики і проміжок між об’єктами. Безумовно, сучасна астрономія продовжує спостереження і вивчення космосу. І це, безумовно, має велике значення.

Кілька цікавих фактів

Місяць – це єдиний астрономічний об’єкт, на якому побувала людина (не враховуючи Землі).
Існує так звана ілюзія Місяця. В той момент, коли вона лежить нижче лінії горизонту, відбувається обман зору. Точніше її розмір представляється нам більшим, ніж коли вона знаходиться високо в небі.
Як відомо, світло найшвидше у світі. Щоб подолати відстань від Землі до Місяця йому необхідно трохи більше секунди.
В теорії на проміжку між Землею і Місяцем помістилися б усі планети нашої Сонячної системи.