Планети

Вік нашого дому — планети земля

Так як ми живемо на нашій планеті, то нас цікавить усе, що з нею пов’язано. І вік Землі давно хвилює людство. Дійсно, цікаво коли і як утворилася планета і сама .
За вік Землі розуміють час з моменту виникнення планети як окремого космічного тіла.

Планета Земля

За даними сучасної астрономії вік дорівнює 4,54 мільярда років. Цю цифру отримали методом радіоізотопної датування метеоритних елементів. Які, варто відзначити, утворилися раніше самих планет.
На основі вивчення найдавніших зразків земних і місячних компонентів. А також оцінці віку Сонячної системи.

Метод радіоізотопної датування

Основу цього способу розрахунку віку об’єктів становить визначення частки розпаду радіоактивного ізотопу. Який, зрозуміло, входить до складу розглядуваного тіла. Саме така частка розпаду відображає час життя об’єкта.
Таким чином вчені вирахували, що багато мінерали . Однак існують такі дрібні частинки-кристали, які за віком становлять близько 4404 мільйонів років.

Сірі гнейси – найдавніша порода

Цікаво, що при порівнянні маси і світності об’єктів Сонячної системи, вчені прийшли до висновку, що вони не сильно старше даних кристалів.
Більш того, найстаріші зразки з нашої системи, які відомі на даний момент, мають вік 4567 мільйонів років. Відповідно, стільки ж років і самій системі. І ця ж цифра є межею віку Землі.
Бо як заставлено, що всі об’єкти нашої системи, в тому числі і наш будинок, утворилися з одного дифузного хмари.

Інші погляди на вік Землі

Звичайно, люди давно намагалися визначити скільки років нашій планеті. Для цього застосовувалися різні методи.
По правді, існувала думка про те, що планета спочатку була повністю покрита водою. Лише з часом її зниження призвело до виникнення того виду Землі, який ми знаємо зараз.
Крім того, деякі вважали, що планета була розпечена як Сонце. А потім почала остигати.

Планета Земля 4 мільярди років тому

Крім того, що вік Землі намагалися пояснити остиганням Сонця, були й інші способи визначення. Наприклад, шукали зв’язок з появою Місяця і життєвим шляхом нашої планети. Але всі ці спроби не увінчалися успіхом. Ймовірно, тому що не мали ніякого сенсу, або обґрунтувань.

У питанні який насправді вік Землі, не варто забувати і релігійну сторону. У Біблії, наприклад, багато історій присвячено виникненню світу.
Але саме вплив релігії пригальмувало оцінку світобудови. Бо як по ній виникнення навколишнього світу відбулося в один час із створенням людини.

Ймовірно, буде потрібно шість тисяч років, щоб зрозуміти світ, створений всього за шість днів.

–Томас Браун

Однак зараз ми знаємо, що вік Землі становить 4, 5 мільярдів років. Багато в чому визначення житті нашої планети стало можливим завдяки польотами в космос і його дослідженням. Також важливу роль зіграло розвиток астрономії, географії та інших наук.
Людина намагається зрозуміти і вивчити Всесвіт. Тим більше рідний дім цікавий для нього.

Людина в космосі

Ймовірний кінець Землі

Цікаво, що зараз вчені прогнозують загибель Землі. Дійсно, багато хто з них пророкують кризу на Землі, до якого веде головним чином забруднення планети. На жаль, кінець Землі можливий. Адже необхідно розуміти, що її ресурси не нескінченні. І людина є засновником даної проблеми.
Але є ймовірність і іншого варіанту. Як вважають деякі астрономи, до нас наближається гігантський астероїд. І ймовірно, він принесе загибель планеті.

Астероїд

Джерело: