Краса

«Як ви дійшли до такого життя?»: 5 ознак поганого косметолога

Шлях до вибору свого косметолога нелегкий і тернистий. Звичайно, не всім хочеться проходити цей шлях методом проб і помилок і жертвувати власним обличчям і бюджетом до тих пір, поки не зустрінеться ВІН – той самий косметолог мрії. Ми вирішили полегшити вам задачу і склали чек-лист, який допоможе визначити, на що варто звернути особливу увагу при першій же зустрічі.

Підемо від зворотного і виявимо ознаки, властиві поганому косметолога.

1. Відсутність індивідуального підходу до клієнтів

Такий косметолог не знає, що таке клієнтоорієнтованість. Його часто можна зустріти в салонах, які працюють не на репутацію та клієнтську базу, а на прибуток (і тільки). Всі процедури здійснюються «на потоці», а майстер приховує недолік знань і досвіду «фірмовим стилем». Майстер може приступити до роботи, навіть не продиагностировав вашу шкіру і не дізнавшись про ваш вік, спосіб життя, звички в догляді і т. д. Єдине, що він зробить – настійно порекомендує саму популярну процедуру, яка подобається всім». Якщо ви відчули, що потрапили в мережу подібних маніпуляцій – не повертайтеся до такого фахівця.

2. Обіцянка захмарних результатів

Це ще один дзвіночок, який вказує на те, що косметолог не зовсім компетентний і лише намагається утримати вас. Всі обіцянки в стилі «вас чекає неймовірне перетворення з Попелюшки в принцесу вже після першої процедури» швидше за все пусті слова, засновані не на реальних результатах, а на очікування клієнта. Хороший косметолог ставить реальні цілі і планує догляд, виходячи з індивідуальних особливостей і станів шкіри. Якщо ви прийшли з запущеним станом акне, навряд чи ви забудете про нього після процедури, також як і не забудете про зморшки і ботокс на довгі роки після одноразових ін’єкцій. Тому будь-які обіцянки «за гранню фантастики» – це лише ще один привід, щоб вчасно змінити косметолога.

3. Чужі вам уявлення про красу

Поняття про сучасну красу – справжній бич нашого часу, якому слідують зараз багато косметологи. Однотипні «інстаграмні особини», надмірно накачані губи і стягнуте на потилиці особа – далеко не весь перелік бід, з якими стикаються дівчата в кабінеті косметолога. Уявлення про красу, дійсно, у всіх різні, і те, що для кого-то катастрофа, для іншого норма і ідеал. Щоб «вирахувати» свого фахівця, обов’язково звертайте увагу на результати роботи і на його власний зовнішній вигляд. Якщо вони не корелюють з вашими очікуваннями, а, навпаки, відштовхують або лякають, то подальші дії очевидні: ідіть від такого майстра.

4. Бажання підсадити вас «на голку» процедур задля власної вигоди

Будь-яка б’юті-процедура має свої особливості і свій час для прояву результату. Деякі косметологи, знаючи це, все одно призначають клієнтам курс з дуже маленьким періодом відновлення між процедурами, щоб «закріпити і пролонгувати результат». Такі дії можуть призвести до зворотного ефекту, причому вельми плачевного для вас.

Наприклад, занадто часте введення філлеров з гіалуронової кислотою може вплинути на синтез і природну вироблення цього компонента, або стане причиною виникнення імунної несприйнятливості. А надто часті процедури біоревіталізації або мезотерапії (частіше 1 разу в 2 тижні) може стати причиною набряклості і подразнення на обличчі. Звичайно, слід враховувати, що кожен організм унікальний і вимагає індивідуального підходу, але краще заздалегідь підготуватися. Вирушаючи на процедуру, дізнайтеся про принцип її дії та рекомендованої періодичності проведення, щоб зі знанням справи уточнити у косметолога необхідність запропонованого плану дій.

5. Критика вашого догляду і нав’язування косметики

Деякі косметологи мало не з порога починають вдивлятися у ваше обличчя і намагаються довідатися, чим ви користуєтеся. І що найнеприємніше, вони свідомо налаштовані піддати вас сумнівів у ваших засобах і в прямому сенсі «нав’язати свої послуги». Такий трюк повсюдно поширений. Це класична маніпуляція, яка, проте, вже не має шансів на успіх і тим більше яке-небудь довіру.

Така поведінка не личить хорошого косметолога, адже мета справжнього професіонала не продати вам весь асортимент салону, а допомогти вирішити проблему і запропонувати різні варіанти розвитку подій. Деколи нав’язування конкретного догляду (часто «універсального для всіх» – повертаємося в п. 1 статті) може бути занадто агресивним. Звичайно ж, це ознака непрофесіоналізму, який повинен змусити вас насторожитися і прийняти рішення продовжити пошуки іншого косметолога.

Вирушаючи на пошуки свого «скарби», звертайте також увагу, як виглядає майстер, підтримує розмову, наскільки тактовний і ввічливий з вами. Орієнтуйтеся на власні відчуття в тому числі. Від прихильності майстра і його настрою може залежати і результат. На шляху краси важливі не тільки вивірені і доведені до автоматизму дії, але і енергообмін і позитивний настрій, який впливає на досягнення позитивного і стійкого результату.