Мотивація

Як виховати в собі правильну мотивацію?

Мотивація – це рушійна сила. Для того щоб чогось досягти, нам необхідна рушійна сила, інакше ми просто нічого не будемо робити. Для елементарного прикладу мотивації звернемося до нашим далеким предкам. Їх головною рушійною силою був голод. Саме він змушував їх день у день вилизати з своїх печер, придумувати нові види пасток для тварин, винаходити зброя для полювання. Саме ця мотивація дала можливість нашим предкам не просто вижити, а стати домінантним видом.

Цей приклад можна застосувати й для наших днів. Ті з нас, хто має в собі мотивацію, досягають більшого, ніж людина з опущеними руками, не бажає нічого робити.

У мотивації важливу роль відіграє сама її мета. «Хочу нічого не робити і все мати», або «Хочу багато грошей і список речей з 300 пунктів» – це приклади явно невірних цілей мотивації. Адже нічого не роблячи на практиці, нічого не досягнеш у житті, а велика кількість грошей може викликати лише нову жагу накопичення. Куди краще взяти на озброєння таку мотивацію – «я буду працювати і доб’юся щастя і достатку в житті».

Розглянемо кілька нескладних порад, які допоможуть вам виховати в собі правильну мотивацію:

  • Вибирайте саме ті бажання, які ви хочете втілити в життя найбільше. Ретельно продумайте, чи вони стоять ваших зусиль і часу? Якщо в результаті ви не досягнете того, чого хотіли, це вас демотивує. І не починайте з чогось дуже складного і грандіозного, невдача може вас підкосити. Почніть з маленьких бажань, їх втілення принесе вам радість, додасть сил і впевненості в собі, які допоможуть у подальшому.
  • Поясніть свою мету. Вона повинна бути чіткою та конкретною. Ви повинні чітко знати чого хочете і домагатися конкретної мети. Ніяких зупинок на півдорозі. «А, і так зійде» – тут не доречно. Йдіть до кінця, вас повинна влаштовувати тільки повна перемога.
  • Запишіть свої бажання на аркуші паперу. Це вам допоможе на ранньому етапі, відразу зрозуміти, які з них помилкові, а які щире.
  • Не відкладайте мрії в довгий ящик. Не забувайте про своєї мети або бажання, як можна частіше згадуйте і думайте про них, робіть це щиро й емоційно. Запам’ятайте, ваші слова не повинні розходитися з ділом!
  • Займайтеся візуалізацією. Постарайтеся уявити ваше бажання вже виконаним, візуалізуйте вашу мету, як ніби вона вже досягнута. Не дозволяйте вашому розуму думати навпаки. Припиняйте будь-які сумніви з приводу досягнення мети.
  • Дізнайтеся якомога більше про предмет вашої мети. Читайте книги або статті, дивіться відео і спілкуйтеся фахівцями різного профілю. Ви повинні знати все про бажаній сфері, це допоможе наблизити момент виконання.
  • Як можна більше читайте про успішних людей. Обдумуйте їх слова і вчинки. Адже саме успішні люди завжди домагаються своїх цілей. Вам варто орієнтуватися на них.
  • Відчуйте майбутній смак перемоги. Подумайте про те, що ви отримаєте, коли ваше бажання здійсниться, які знайдете переваги, досягнувши вашої мети. Випробовуйте ці емоції, і відчуття, ніби ви вже досягли своєї мети. Переживайте радість, щастя, приємне хвилювання. Дайте волю емоціям.
  • Придумайте для себе девіз. Бажано щоб він був пов’язаний з вашою мрією або метою. Повторюйте його з твердженням і вірою, сильними почуттями.
  • Нагороджуйте себе за виконану роботу. Досягнувши успіху, дайте собі трохи відпочити, побалуйте себе, це не дасть вам «перегоріти». Але не забувайте – завтра вас знову буде чекати робота, завтра ви прикладете ще більше зусиль для досягнення мети.

І пам’ятайте, мотивація повинна стати для вас не просто порожнім словом, а потужним двигуном, який направить вас на шлях до успіху і досягнень у всіх областях вашого життя.