Квіти

За яким принципом створювати клумби з однорічників?

В цьому році накупила багато насіння однорічних квітів. Вчора перебирала їх і не могла зрозуміти, за яким принципом їх розсортувати:

  • На низькорослі і високорослі?
  • На ті, що через розсаду вирощуються, і ті, що сіються відразу в грунт?
  • А може, білі окремо, червоні окремо і т. д.?
  • І адже ще купила рослини з декоративним листям, не цвітуть. Що з ними придумати?

Слідом прийшов питання: “Куди я це все буду садити?” І контрольний в голову :”А як це все посадити, щоб було красиво, а не вінегрет?”

Хочу поділитися деякими новими ідеями і залучити вас до цього мозкового штурму .

Клумби малюнки

Побачила і купила насіння запашного тютюну ось в такому пакетику.

Звідси й ідея прийшла – клумба-триколор.

В коментарях підказали ідею – світлофора: червоний, жовтий, зелений. Правда йшлося про помідори в банку , але і клумба-світлофор теж буде виглядати весело і впорядковано.

Але як мені пояснили в коментарях: малювати квітами складно.

Не підходять квіти різних видів, з різними формами і розмірами бутонів і термінами цвітіння. Можна створити малюнок, але тільки якщо взяти однакові квіти і посадити їх розсадою. Адже ще і схожість може підвести.

Так що, врахувавши всі ризики, від цієї ідеї вирішила відмовитися і почати з простого.

Монохромні клумби – акценти по всій ділянці

Коли писала , дізналася про тренді в ландшафтному дизайні – монохромні сади. Він, звичайно, не вчора з’явився, але існує і цікавий. Це коли в саду цвітуть, наприклад, тільки сині квіти або тільки білі.

На мій погляд стильно, але нудно. Тому я вирішила модернізувати тренд до монохромних клумб, і навіть монохромних острівців по всій ділянці. Можна використовувати групи кольорів як розмітку: наприклад, зробити два острівця з білих бордюрних жоржин на відстані 2-4 метри один від одного, а на прямій між ними розташувати якусь грядку з овочами.

Купила насіння подібної цинії. З таких можна створювати острівці-клумби.

До речі, є Ось вони підійдуть для створення острівців по всій ділянці.

Загалом, я має намір розкидати квіти в центрі і по периметру (можна в геометричному порядку: колами, квадратами, діагоналями), а на що залишився між ними просторі вирощувати овочі. Хм. тоді і овочі доведеться підбирати під зростання квітів, щоб ті не губилися і залишалися акцентами.

Є, звичайно і клумби біля будинку і вздовж стежок. Просто всі мої квіти туди не помістяться, а під овочі мені вже не потрібно багато місця, не з’їдаємо, скільки вирощую.

Квітучий луг

В цьому році я намагалася створити газон, купила і посіяно газонну суміш. Під розповіддю про нього все мене критикували: посіяла неправильно, чоловік стриже неправильно, все пересей інший сумішшю, купи газонокосарку і т. п. А мені взагалі цей газон дуже подобається нестриженим.

Ось він красень.

Травичка така шовковиста, м’яка, хочеться сидіти і прасувати. Бур’яни пробиваються, ніяк не можу в цьому місці позбутися від лободи. Але чогось не вистачає. Лугових квітів, які я обожнюю.

До такої ніжній травичці підійдуть квіти з ажурною і невагомою листям: васильки, льон, аптечна ромашка. Ще одну принадність для свого майбутнього луки купила – агростемму ().

А це льон Небесний, в який я закохалася з першого квіточки.

Васильки у мене є рожеві, білі, сині і ось такі бордові.

Аптечна ромашка сіється сама, але надто несміливо, доводиться берегти її від бур’янів і від самої себе з сапкою.

Якщо все це насеять на мій лужок, то буде строкато. Виберу льон Небесний і агростемму – рожеве з блакитним. Тільки тоді траву косити не можна буде, адже по ній розпустяться квіти.

Але це я все продовжую чіплятися за газон. Вирішила луг – значить луг. Луг ніхто не косить. І до речі, якщо газонні трави заколосятся і посеются – це добре. Хтось з фахівців по газонах мені написав у коментарях, що газону під осінь треба дати відрости, зацвісти і посіятись. Тоді він буде ще густіше і не з’явиться лисин, до яких схильні всі газони

Отже, дикий куточок живої природи я собі придумала, квіти вписала!

Клумби сходинками

Такі можна робити біля стін будинку та госпбудівель, вздовж паркану.

  • На задній план посаджу високі квіти. Купила для цих цілей високий тютюн Лісова казка і амарант.
  • В ближньому ряду – низькорослі типу эшольции, годеции та інших бордюрних квітів.
  • В середині квітки середньої висоти: геліхрізум, айстри, цинії і т. п.

Це мій самий невдалий варіант. Все життя розподіляла квіти по зростанню і виходив завжди строкатий вінегрет. Ось тут як раз знадобляться триколор і світлофор, щоб упорядкувати фарби або монохромність. Строкате і хаотичне мені не подобається.

Поєднання ліан і низькорослих квітів

Є в’юнкі рослини самодостатні: вони декоративні знизу до верху (іпомея, азаріна, тунбергия).

А є ті, у яких цвітіння йде знизу вгору. Чим вище забираються квіти, тим сумніша / стає низ (запашний горошок, турецькі боби, декоративні огірки та гарбузи).

Під такі, оголяющиеся знизу, можна посадити мініатюрні, але пишно квітучі рослини типу агератуму. Хоча краще взагалі не садити такі ліани. Але я посіяла в цьому році Розсадила вздовж доріжки. Їй під ноги і посаджу агератуми або ще якихось яскравих карликів.

***

Вирішено! Перетворю ділянку в квітучий сад з допомогою монохромних острівців. У центрі будуть рости світлі і низькі квіти, а ближче до парканів – високі і яскраві. Як-то так. Ну, і плюс лужок в далекому куточку і клумби біля будинку. Тут основа – багаторічники, до них буду підсаджувати літники, орієнтуючись на колір і розмір.